Nízkoenergetické a pasivní domy

Nízkoenergetické a pasivní domy - domy budoucnosti?O nízkoenergetických a pasivních domech se mluví čím dál častěji, ale mnoho lidí stále neví, jak vlastně fungují a jestli jsou pro ně vhodné. Proto jsme pro Vás napsali článek, který vysvětluje podstatu těchto moderních staveb – ekologických domů, které šetří přírodu i náklady za bydlení. Podíváme se i na to, jak je to s jejich výstavbou v České republice.

Celý článek

 

Mýty o dřevostavbách

Dřevostavby jsou opředené mýtyAčkoli dřevěné domy u nás vyrůstají jako houby po dešti, někteří lidé k nim stále chovají nedůvěru. Považují je za nevyhovující levné stavby, které se nemohou vyrovnat zděným domům. Opak je pravdou. Přesvědčit se o tom můžete v našem článku, ve kterém objasňujeme nejrůznější mýty, jimiž jsou dřevostavby opředené.

 

Celý článek

Rodinné domy na klíč

Rodinný dům na klíč BajulusDům si můžete postavit buď svépomocí, anebo takzvaně „na klíč". Co přesně to znamená a co vše od domu na klíč můžete očekávat, se dozvíte v následujících odstavcích. Pro zajímavost také uvádíme rozdíl mezi hrubou stavbou, rozšířenou hrubou stavbou a stavbou na klíč.

 

Celý článek

Moderní bungalovy

Moderní bungalovy BajulusVelmi často se setkáváme s pojmem „moderní bungalovy". Co si pod ním máme představit a jak vlastně vypadaly „nemoderní bungalovy"? Pojďme si přiblížit historii i současnost oblíbeného typu bydlení.

Celý článek