Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

776 707 888

 

Bajulus

Dřevostavby pro Váš
spokojený život

  1. Úvodní stránka
  2. Naše standardy

Naše standardy

1 / Dispoziční změny a úpravy typových projektů jsou prováděny zdarma

Je jasné, že i typový dům je nutné přizpůsobit přání zákazníka.
Dispoziční úpravy našich typových domů provádíme pro naše zákazníky zdarma včetně bezplatné cenové kalkulace.

2 / Projekt pro povolení stavby je v ceně domu

Projekt pro povolení stavby je součástí ceny rodinného domu, včetně přizpůsobení projektu konkrétnímu pozemku. Součástí projektu je i Požární zpráva, PENB – energetický štítek, statické posouzení a projekt bleskosvodu.

3 / Možná individuální výstavba dle studie klienta nebo projekt domu na míru dle požadavku klienta

Nevybrali jste si z našeho katalogu? Nevadí. Zpracujeme Vám architektonickou studii dle vašeho návrhu nebo požadavku. V případě zpracování individuální studie je cena za její zpracování, odečtena z konečné ceny domu.

Máte vlastní projekt nebo studii? Můžete nám ji zaslat a my Vám zpracujeme bezplatnou, nezávaznou cenovou nabídku.

4 / Žádné zelené dřevo v domě

Použití průmyslově sušeného konstrukčního dřeva je již dnes samozřejmostí. V našich konstrukcích používáme výhradně průmyslově sušený konstrukční hranol (KVH hranol) na všechny konstrukce, včetně krovů a vazníků. Výjimkou jsou střešní latě, i zde se však od chemicky ošetřeného dřeva ustupuje. Použitím průmyslově sušeného dřeva je zabráněno vzniku poruch dodatečným dotvarováním vlivem sesychání.

5 / Certifikovaná skladba stěn pod dohledem VVUD Praha

Naše výroba je certifikována a je pod stálým dohledem VVUD Praha (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský). Montáž je prováděna z vyrobených panelů s přesně danou polohou nosné konstrukce, v případě potřeby je tak poloha nosné konstrukce známa. Rychlost výstavby formou montáže z panelů zkracuje dobu montáže a dobu, po kterou je nechráněná konstrukce vystavena povětrnostním vlivům. (Standardní dům je během 2 až 3 dnů chráněn podstřešní fólií.)

6 / Desky Rigistabil (pevnost, mechanická odolnost, únosnost, stabilita, požární odolnost, odolnost proti vlhku)

Běžné sádrokartonové desky u nás nenajdete. Naše konstrukce stěn (zvenku i zevnitř) je opláštěná konstrukčními, statickými, tuhými, impregnovanými a protipožárními deskami tl. 15 mm (DFRIEH2). Konstrukci tak lze, na rozdíl od stěn opláštěných dřevoštěpovými deskami, použít při stavbě v prolukách a na stísněných pozemcích.
Požární odstup od stěny s OSB deskami může u běžného domu činit 7-10 metrů.

8 / Dokonale vyřešené napojení oken na konstrukci domu

Stavba je tak dobrá jak dobrý je její nejslabší článek. Naším standardem jsou okna s rozšířeným sedmikomorovým rámem a izolačními trojskly, avšak i samotný rám dřevostavby je, v místě oken, osazen tepelně-izolačním rámem s dokonale vyřešeným napojením připojovací spáry. Žádné tepelné mosty, žádné plesnivé spáry a špalety oken. 

9 / Tepelná izolace z čedičové vlny

Tepelné a akustické izolace stěn, stropu a střechy jsou provedeny z čedičové vlny. Čedičová vlna je oproti skelné vlně těžší, tužší, vykazuje vyšší požární odolnost, je lepším akustickým izolantem, v konstrukci stěn nesesedá a v letních měsících zabraňuje přehřívání interiéru. 

10 / Instalační předstěna 60 mm a Blowerdoor test

Vzduchotěsnou (parotěsnou) vrstvu chráníme instalační předstěnou tl. 60 mm. Každou naši realizaci kontrolujeme provedením nezávislého blowerdoor testu pro ověření kvality provedení vzduchotěsné vrstvy. Naše domy s přehledem splňují požadavky na vzduchotěsnost pro pasivní výstavbu. Test se provádí před finálním zaklopením konstrukcí, po provedení všech rozvodů řemesel. Případné netěsnosti tak lze zjistit a zatěsnit. Každý zákazník při předání domu získá certifikát vzduchotěsnosti stavby. 

11 / Základy zatepleny do nezámrzné hloubky

Základové zdivo tvoří minimálně 3 řady základových tvárnic zateplených XPS polystyrenem. Zateplení základové konstrukce je velmi důležité, často však opomíjené. 

12 / Protiprasklinový systém

Všechny rohové spoje stěn a stropů jsou ve standardu provedeny s protiprasklinovým systémem  STRAIT-FLEX. Popraskané rohy a kouty tak u nás nenajdete. 

13 / Chráněná místnost

Dle požadavku akustické ČSN musí 1 místnost v bytové jednotce vykazovat vyšší akustické parametry oproti ostatním běžným místnostem. Dělící příčka i dveře musí lépe zvukově izolovat, což běžné příčky a dveře nesplňují. U nás je ve standardu jedna místnost v domě akusticky chráněná upravenou (zesílenou) skladbou stěny a osazením akustických dveří včetně zárubně.

14 / Vytápění, ohřev TUV (teplé užitkové vody) tepelným čerpadlem

Standardem je u nás podlahové vytápění s dotykovými programovatelnými termostaty pro každou místnost. Ohřev TUV zajišťuje zásobník s tepelným čerpadlem. Vzhledem k výbornému zateplení je největší nákladem pro provoz domu ohřev teplé užitkové vody. Například pro čtyřčlennou rodinu jsou roční náklady na ohřev TUV konvenčním způsobem cca 12.000,-Kč/rok. Tepelné čerpadlo sníží tyto náklady na 4000,- Kč/rok. 

15 / Komín a krbová kamna

V ceně domu je komín s designovými kamny pro nízkoenergetické domy, včetně skla pod kamna a obkladu stěny za kamny z pásků klinker. 

16 / Závěsná WC, rozvody vody, sprchové kouty

V ceně domu jsou závěsná WC, rozvody vody jsou provedeny z odolnějšího plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN, sprchové kouty jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR nebo s keramickými vaničkami.

17 / Větrání

Každá místnost koupelny a WC je vybavena podtlakovým odvětráním s časovým spínačem (nebo hygrostatem).

18 / Na konstrukci domu poskytujeme záruku 30 let

V ceně domu jsou závěsná WC, rozvody vody jsou provedeny z odolnějšího  plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN, sprchové kouty jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR nebo s keramickými vaničkami.

Nahoru