Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

775 711 001

 

Bajulus

Dřevostavby pro Váš
spokojený život

  1. Úvodní stránka
  2. Naše standardy

Naše standardy

Když se rozhodnete postavit si nový dům, plníte si tím sen o lepším bydlení. Na tuto skutečnost pamatujeme v rámci celé filosofie naší firmy Bajulus. Při projektu i realizaci dřevostavby se snažíme vyjít vám maximálně vstříc. Osvojili jsme si standardy, které jsou pro nás samozřejmostí. U jiných firem tomu tak být nemusí. Podívejte se na seznam standardů rodinné firmy Bajulus.

1 / Dispoziční změny a úpravy typových projektů zdarma

Je jasné, že i typový dům je třeba přizpůsobit přání zákazníka.
Dispoziční úpravy našich katalogových dřevostaveb proto provádíme zdarma včetně bezplatné cenové kalkulace.

2 / Projekt pro povolení stavby, včetně vyřízení stavebního povolení, je v ceně domu

Jsme si vědomi, že v současné době může být proces vyřízení stavebního povolení stresující záležitost. Proto je nejen samotný projekt, ale i vyřízení stavebního povolení, součástí ceny našich rodinných domů.

3 / Možná individuální výstavba dle studie nebo projekt domu na míru dle vašich požadavků

Nevybrali jste si z našeho katalogu dřevostaveb? Nevadí. Zpracujeme vám architektonickou studii dle vašeho návrhu nebo požadavku. V případě zpracování individuální studie vám cenu za její zpracování jednoduše odečteme z konečné ceny domu.

Máte vlastní projekt nebo studii? Pošlete nám ji a my vám zpracujeme bezplatnou a nezávaznou cenovou nabídku.

4 / Žádné zelené dřevo v domě

Ve všech našich konstrukcích včetně krovů a vazníků používáme výhradně průmyslově sušený konstrukční hranol (KVH hranol). Výjimkou jsou pouze střešní latě, i zde se však od chemicky ošetřeného dřeva ustupuje. Použitím průmyslově sušeného dřeva zabraňujeme vzniku poruch dodatečným dotvarováním vlivem sesychání.

5 / Certifikovaná skladba stěn pod dohledem VVUD Praha

Naše výroba a montáž je certifikována a je pod stálým dohledem VVUD Praha (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský). Montáž provádíme z vyrobených panelů z naší vlastní výroby. Rychlost výstavby formou montáže z panelů zkracuje dobu montáže a dobu, po kterou je nechráněná konstrukce vystavena povětrnostním vlivům. (Standardní dům je během 3 až 5 dnů chráněn proti povětrnostním vlivům.) Zvolený stupeň prefabrikace umožňuje klientovi doladit umístění zásuvek, vypínačů a zařizovacích předmětů až po zhotovení hrubé stavby.

6 / Pevnost, mechanická odolnost, únosnost, stabilita, požární odolnost, odolnost proti vlhku

Naše konstrukce stěn (zvenku i zevnitř) jsou opláštěny konstrukčními deskami Rigistabil tl. 15 mm.
Deska je nosná, mechanicky odolná, protipožární a vlhku odolná. Na konstrukci lze bez problémů zavěšovat břemena bez nutných konstrukčních opatření. Všechny rohové spoje stěn a stropů provádíme s protiprasklinovým systémem STRAIT-FLEX. Popraskané rohy a kouty tak u nás nenajdete.

7 / Dokonale vyřešené napojení oken na konstrukci domu

Stavba je tak dobrá, jak dobrý je její nejslabší článek. Naším standardem jsou okna a vstupní dveře s rozšířeným rámem a izolačními trojskly. Konstrukce samotných stěn je v místě oken opatřena z výroby tepelně-izolačním profilem s dokonale vyřešeným napojením připojovací spáry.

8 / Tepelná izolace z čedičové vlny

Na tepelné a akustické izolace našich stěn používáme výhradně čedičovou vlnu. Důvod je prostý: čedičová vlna je oproti skelné vlně těžší, tužší, vykazuje vyšší požární odolnost, je lepším akustickým izolantem, v konstrukci stěn nesesedá a v letních měsících zabraňuje přehřívání interiéru.

9 / Instalační předstěna 60 mm a Blowerdoor test

Vzduchotěsnou (parotěsnou) vrstvu chráníme instalační předstěnou tl. 60 mm dodatečně vyplněnou minerální vlnou. Každou naši realizaci kontrolujeme provedením nezávislého Blowerdoor testu pro ověření kvality provedení vzduchotěsné vrstvy. Naše domy s přehledem splňují požadavky na vzduchotěsnost pro pasivní výstavbu. Test se provádí před finálním zaklopením konstrukcí, po provedení všech rozvodů řemesel. Případné netěsnosti tak lze zjistit a zatěsnit. Každý zákazník od nás při předání domu získá certifikát vzduchotěsnosti stavby.

10 / Zateplení spodní stavby

Zateplení základové konstrukce je velmi důležité, často však opomíjené nebo ponechané na zákazníkovi. Nikoli u nás. V případě dodávky domu včetně základů, je zateplení základů součástí ceny domu.

11 / Akustické stěny a příčky

Dle požadavku akustické ČSN musí všechny obytné místnosti v bytové jednotce vykazovat lepší akustické parametry oproti ostatním běžným místnostem. Musí tak lépe zvukově izolovat.
U nás jsou všechny dělící stěny ložnic a dětských pokojů od ostatních prostor chráněny akustickou předstěnou včetně akustických dveří a s přehledem tento požadavek splňují.

12 / Vytápění, ohřev TUV (teplé užitkové vody) tepelným čerpadlem

Standardem je u nás podlahové vytápění s dotykovými programovatelnými termostaty pro každou místnost. Ohřev TUV zajišťuje zásobník s tepelným čerpadlem. Vzhledem k výbornému zateplení je největší nákladem pro provoz domu ohřev teplé užitkové vody. Například pro čtyřčlennou rodinu jsou roční náklady na ohřev TUV konvenčním způsobem cca 12 000 Kč/rok. Tepelné čerpadlo sníží tyto náklady na 4 000 Kč/rok. 

13 / Komín a krbová kamna

V ceně našich domů je vždy komín s designovými kamny pro nízkoenergetické domy včetně skla pod kamna a obkladu stěny za kamny z pásků klinker.

14 / Závěsná WC, sprchové kouty, rozvody vody

V ceně dřevostaveb Bajulus jsou závěsná WC a sprchové kouty, které jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR, anebo s keramickými vaničkami. Rozvody vody provádíme z odolnějšího plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN.

15 / Větrání

Každá místnost koupelny a WC je v našich domech vybavena podtlakovým odvětráním s časovým spínačem (nebo hygrostatem).

16 / Splitová invertorová klimatizace

V případě realizace domu na klíč (nebo individuálního projektu) instalujeme do dřevostavby splitovou invertorovou klimatizaci se systémem tepelného čerpadla vzduch - vzduch.

17 / Záruka 30 let na konstrukci domu

Za svojí kvalitně odvedenou prací si stojíme. Dostanete záruku 30 let na konstrukci domu. Aby váš nový život začal bez starostí.

 

Prohlédněte si naše reference kvalitně postavených dřevostaveb nebo nám napište a dozvíte se víc. 

18 / Záruka 30 let na konstrukci domu

V ceně domu jsou závěsná WC, rozvody vody jsou provedeny z odolnějšího  plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN, sprchové kouty jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR nebo s keramickými vaničkami.

Nahoru