Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

776 707 888

 

Bajulus

Dřevostavby pro Váš
spokojený život

  1. Úvodní stránka
  2. Naše standardy

Naše standardy

1 / Dispoziční změny a úpravy typových projektů zdarma

Je jasné, že i typový dům je třeba přizpůsobit přání zákazníka.
Dispoziční úpravy našich katalogových dřevostaveb proto provádíme zdarma včetně bezplatné cenové kalkulace.

2 / Projekt pro povolení stavby v ceně domu

Projekt pro povolení stavby je součástí ceny našich rodinných domů, a to včetně přizpůsobení projektu konkrétnímu pozemku. Součástí projektu je i Požární zpráva, PENB – energetický štítek, statické posouzení a projekt bleskosvodu.

3 / Možná individuální výstavba dle studie nebo projekt domu na míru dle Vašich požadavků

Nevybrali jste si z našeho katalogu dřevostaveb? Nevadí. Zpracujeme Vám architektonickou studii dle Vašeho návrhu nebo požadavku. V případě zpracování individuální studie Vám cenu za její zpracování jednoduše odečteme z konečné ceny domu.

Máte vlastní projekt nebo studii? Pošlete nám ji a my Vám zpracujeme bezplatnou a nezávaznou cenovou nabídku.

4 / Žádné zelené dřevo v domě

Použití průmyslově sušeného konstrukčního dřeva je dnes už samozřejmostí. Ve všech našich konstrukcích včetně krovů a vazníků používáme výhradně průmyslově sušený konstrukční hranol (KVH hranol). Výjimkou jsou pouze střešní latě, i zde se však od chemicky ošetřeného dřeva ustupuje. Použitím průmyslově sušeného dřeva zabraňujeme vzniku poruch dodatečným dotvarováním vlivem sesychání.

5 / Certifikovaná skladba stěn pod dohledem VVUD Praha

Naše výroba je certifikována a je pod stálým dohledem VVUD Praha (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský). Montáž provádíme z vyrobených panelů s přesně danou polohou nosné konstrukce, v případě potřeby je tak poloha nosné konstrukce známa. Rychlost výstavby formou montáže z panelů zkracuje dobu montáže a dobu, po kterou je nechráněná konstrukce vystavena povětrnostním vlivům. (Standardní dům je během 2 až 3 dnů chráněn podstřešní fólií.)

6 / Desky Rigistabil (pevnost, mechanická odolnost, únosnost, stabilita, požární odolnost, odolnost proti vlhku)

Běžné sádrokartonové desky u nás nenajdete. Naše konstrukce stěn (zvenku i zevnitř) je opláštěná konstrukčními, statickými, tuhými, impregnovanými a protipožárními deskami tl. 15 mm (DFRIEH2). Konstrukci tak můžeme, na rozdíl od stěn opláštěných dřevoštěpovými deskami, použít při stavbě v prolukách a na stísněných pozemcích.
Požární odstup od stěny s OSB deskami může u běžného domu činit 7-10 m.

8 / Dokonale vyřešené napojení oken na konstrukci domu

Stavba je tak dobrá, jak dobrý je její nejslabší článek. Naším standardem jsou okna s rozšířeným sedmikomorovým rámem a izolačními trojskly, nicméně i samotný rám dřevostavby je v místě oken osazen tepelně-izolačním rámem s dokonale vyřešeným napojením připojovací spáry. Žádné tepelné mosty, žádné plesnivé spáry a špalety oken. 

9 / Tepelná izolace z čedičové vlny

Na tepelné a akustické izolace našich stěn, stropů a střech používáme čedičovou vlnu. Důvod je prostý: čedičová vlna je oproti skelné vlně těžší a tužší, vykazuje vyšší požární odolnost, je lepším akustickým izolantem, v konstrukci stěn nesesedá a v letních měsících zabraňuje přehřívání interiéru.

10 / Instalační předstěna 60 mm a Blowerdoor test

Vzduchotěsnou (parotěsnou) vrstvu chráníme instalační předstěnou tl. 60 mm. Každou naši realizaci kontrolujeme provedením nezávislého Blowerdoor testu pro ověření kvality provedení vzduchotěsné vrstvy. Naše domy s přehledem splňují požadavky na vzduchotěsnost pro pasivní výstavbu. Test se provádí před finálním zaklopením konstrukcí, po provedení všech rozvodů řemesel. Případné netěsnosti tak lze zjistit a zatěsnit. Každý zákazník od nás při předání domu získá certifikát vzduchotěsnosti stavby. 

11 / Základy zatepleny do nezámrzné hloubky

Zateplení základové konstrukce je velmi důležité, často však opomíjené. Nikoli u nás. Základové zdivo našich dřevostaveb tvoří minimálně 3 řady základových tvárnic zateplených XPS polystyrenem.

12 / Protiprasklinový systém

Všechny rohové spoje stěn a stropů provádíme ve standardu s protiprasklinovým systémem  STRAIT-FLEX. Popraskané rohy a kouty tak u nás nenajdete.

13 / Chráněná místnost

Dle požadavku akustické ČSN musí jedna místnost v bytové jednotce vykazovat vyšší akustické parametry oproti ostatním běžným místnostem. Dělicí příčka i dveře musí lépe zvukově izolovat. U nás je ve standardu jedna místnost v domě akusticky chráněna upravenou (zesílenou) skladbou stěny a osazením akustických dveří včetně zárubně.

14 / Vytápění, ohřev TUV (teplé užitkové vody) tepelným čerpadlem

Standardem je u nás podlahové vytápění s dotykovými programovatelnými termostaty pro každou místnost. Ohřev TUV zajišťuje zásobník s tepelným čerpadlem. Vzhledem k výbornému zateplení je největší nákladem pro provoz domu ohřev teplé užitkové vody. Například pro čtyřčlennou rodinu jsou roční náklady na ohřev TUV konvenčním způsobem cca 12.000,-Kč/rok. Tepelné čerpadlo sníží tyto náklady na 4000,- Kč/rok. 

15 / Komín a krbová kamna

V ceně našich domů je vždy komín s designovými kamny pro nízkoenergetické domy včetně skla pod kamna a obkladu stěny za kamny z pásků klinker.

16 / Závěsná WC, sprchové kouty, rozvody vody

V ceně dřevostaveb Bajulus jsou závěsná WC a sprchové kouty, které jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR, anebo s keramickými vaničkami. Rozvody vody provádíme z odolnějšího plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN.

17 / Větrání

Každá místnost koupelny a WC je v našich domech vybavena podtlakovým odvětráním s časovým spínačem (nebo hygrostatem).

18 / Splitová invertorová klimatizace

Tepelné čerpadlo vzduch - vzduch

19 / Záruka 30 let na konstrukci domu

18 / Záruka 30 let na konstrukci domu

V ceně domu jsou závěsná WC, rozvody vody jsou provedeny z odolnějšího  plasthliníkového systému REHAU RAUTITAN, sprchové kouty jsou buď bezvaničkové s designovými podlahovými žlaby VIGOUR nebo s keramickými vaničkami.

Nahoru