Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

776 707 888

 

Bajulus

Dřevostavby pro Váš
spokojený život

  1. Úvodní stránka
  2. Ohlasy
  3. Energeticky úsporný dům nedaleko Kladna

Energeticky úsporný dům nedaleko Kladna

Motivací byly vzrůstající výdaje za pronájem

Všechno to začalo v době, kdy naše nároky na bydlení začaly pomalu vzrůstat a platit každý měsíc okolo dvanácti tisíc za pronájem 2kk se začalo jevit jako vyhazování peněz oknem. Ve chvíli, kdy jeden náš známý zmínil fakt, že v blízkosti Prahy se objevily pozemky za skvělé peníze, což v té době bylo nějakých 1200 Kč/m2, jsme pozemek koupili a začali shánět firmu, která by nám postavila náš malý velký sen.

Jenže po nekonečném prohlížení katalogů, internetových stránek všech možných firem jsme se nedokázali domluvit ani na tom, z čeho bude náš dům postavený - cihla, beton, porobeton? Názory se měnily každou chvíli, ale stále tady ještě byla možnost a tou byly dřevostavby.

Firma Bajulus nabídla úsporné řešení

Na stránkách jedné brněnské firmy se nám líbily katalogové domy a navíc už měli nějaké domky postavené, takže se jedeme podívat. Po příjezdu na místo nás čekala prohlídka dřevostavby, která se v ničem nelišila od klasické stavby. Předchozí firmy nás ujišťovaly, že nemáme na víc, než na uzavřenou hrubou stavbu a možná i podlahy. Trochu zdrcující zjištění. U firmy Bajulus si oproti tomu můžeme dovolit objednat patrový dům s dokončeným přízemím a horním patrem připraveným k dokončení. Zvítězil nakonec projekt Zirkon - mini ve výše zmíněném stupni dokončení přízemí. Po zdlouhavém obstarávání všech povolení od stavebního úřadu a dotčených orgánů jakožto i sousedů se v červenci 2007 poprvé na místě budoucího stavení koplo do země a 1. prosince se už oficiálně stěhujeme do vlastního.

Jak majitelé hodnotí stavbu 7 let po realizaci

S odstupem sedmi let bych už neměnil. Aby to ale nevypadalo jako samá chvála, je také pravda že na každé stavbě se najde nějaká ta moucha. U nás to třeba byla závada v oplechování komína - jistě se nejedná o žádnou tragédii, ale kdo by chtěl mít zbytečně promočený dům. Informovali jsme o všem firmu a po zaslání fotek ihned uznala pochybení a závada byla během pár dnů odstraněna. S takovým přístupem také přistupovali ke všem našim požadavkům a změnám jak v projektu tak při samotné realizaci stavby a také po ní.

Například po dokončení podkroví svépomocí jsme zatoužili po dvou střešních oknech, které jsme v původním projektu zavrhli, ale postupem času bylo potřeba více denního světla do jednoho z podkrovních pokojů . Oslovili jsme tedy opět Bajulus, protože jejich kluci odvedli dobrou práci a náš dům přece stavěli, takže mu i rozumí a znají jeho specifika. Montáž dvou střešních oken se naplánovala, provedla, a i když je to, vzhledem k rozsahu práce, kterou standardně dělají prkotina, neváhali a práci opět dobře a včas odvedli. Dnes, když se mě někdo zeptá na stavební firmu, vždycky s klidným svědomím doporučím Bajulus.

Jen ještě několik zajímavých čísel k domu:

Náklady na vytápění - do 3000,- ročně! A to proto, že nainstalovaná teplovodní krbová kamna o výkonu 12,5 KW stačí na domeček bohatě, a za tu trošku popílku okolo kamen se to vyplatí. A pokud vaše domovská obec povolí drobné kácení jako ta naše máte vyhráno. Jsou to vlastně jen náklady na broušení a pohon pily a benzín při svážení dříví. No není to nádhera,když se představíte, že moje paní je již 3 roky na mateřské a při topné sezóně se topí skutečně nonstop!

  • Elektřina - 1200 Kč měsíčně
  • Plyn - 0 Kč nebyl potřeba zavádět
  • Voda - 330 Kč měsíčně

Odpady díky nedokončené kanalizaci v obci vychází na 1100 Kč a to za vývoz septiku každé zhruba dva měsíce. Sečteno podtrženo měsíční náklady domu jsou nějakých cca. 2330 Kč za měsíc. Mám přátele a není jich málo, kteří platí dvojnásobek za poplatky v bytech o velikosti 3kk nebo i menších.

Světlá energeticky úsporná dřevostavba s červenou střechou nedaleko Kladna
Světlý energeticky úsporný dům řešený jako dřevostavba v okrese Kladno
Nahoru