Technologie dřevostaveb

Dřevostavby Bajulus realizujeme systémem certifikované montované dřevostavby na připravenou základovou desku nebo spodní stavbu. Stěny a stropní konstrukce našich dřevostaveb se montují z panelů připravených v naší výrobě. Konstrukce střech je tvořena z opracovaných dílců a na stavbě proběhne jen jejich sestavení stavebnicovým systémem.

Přednosti naší technologie dřevostaveb

Typy konstrukcí dřevostaveb

Ukázky ze stavby certifikované montované dřevostaveby

Dřevostavby - BajulusDřevostavby na klíč - BajulusDřevostavby na klíč od společnosti BajulusLevné dřevostavby - BajulusLevné dřevostavby na klíč - Bajulus

Patrové dřevostavby na klíč - BajulusPatrové dřevostavby - Bajulus Moderní dřevostavby Brno - BajulusPatrové dřevostavby Brno - BajulusDřevostavby na klíč Brno - Bajulus

 Bungalovy na klíč Brno - BajulusBungalovy na klíč - BajulusModerní dřevostavby na klíč - BajulusPatrové dřevostavby na klíč Brno - Bajulus


Ukázky ze stavby složitější dřevostavby - letmá montáž

V případech přepravně (rozměrově) náročnějších dřevostaveb nebo nemožnosti přístupu mechanizace na stavbu probíhá výstavba formou tzv. letmé montáže z jednotlivých prvků přímo na stavbě. Těmto procesům předchází projektová příprava s řešením všech konstrukčních detailů dřevostavby a určením kritických bodů montáže, které budou při realizaci dřevostavby obzvlášť pečlivě kontrolovány.

Bungalovy s garáží - BajulusBungalovy s garáží Brno - BajulusModerní bungalovy s garáží - BajulusModerní bungalovy - BajulusModerní bungalov na klíč - BajulusModerní bungalov s garáží - BajulusDřevostavby bungalovy s garáží - BajulusDřevostavby bungalovy na klíč - BajulusLevné dřevostavby - BajulusLevné dřevostavby Brno - BajulusLevné dřevostavby na klíč - BajulusLevné dřevostavby Brno - Bajulus


Přednosti naší technologie dřevostaveb

Při projekci a výstavbě dřevostaveb vycházíme z tradičních a osvědčených postupů, které jsou vhodně doplňovány o nové materiály a technologické postupy. Naše přednosti lze shrnout do několika bodů:

1. Konstrukční materiál - dřevo

V našich stavbách, vyjma střešních latí, zásadně používáme průmyslově sušený hranol, a to:

  • průmyslově sušený čtyřstranně hoblovaný hranol (certifikovaný hranol pro dřevostavby)
  • dřevo KVH (konstrukční, cinkovaný, sušený, hoblovaný certifikovaný hranol)
  • dřevo BSH (vícevrstvený lepený, lamelový, certifikovaný hranol)

Zabudování certifikovaného sušeného dřeva s objemovou vlhkostí 15 % (±2 %) plní funkci:

  • ochrannou - není třeba jakékoliv další chemické ochrany
  • užitnou - minimální dotvarování konstrukce vlivem objemových změn a geometrická přesnost

Používáme zakládací práh z modřínového dřeva, ketré vykazuje zvýšenou odolnost vůči vlhkosti.Založení dřevostavby na základové desce je totiž místem se zvýšeným rizikem kontaktu dřeva s vlhkostí.

2. Vzduchotěsnost dřevostaveb

Požadavek na vzduchotěsnost je jedním z nejdůležitějších parametrů současných dřevostaveb, který zvyšuje životnost a užitnou hodnotu staveb. V případech domů s větráním se zpětným získáváním tepla (rekuperací), tedy i pasivních domů, je tento parametr a jeho ověření zásadní, a to vzhledem k energetickým úsporám. Ověření vzduchotěsnosti se provádí tzv. Blowerdoor testem.

Patrové dřevostavby a moderní bungalovy - BajulusModerní bungalovy a patrové dřevostavby - BajulusBungalovy na klíč - levné dřevostavby - BajulusLevné dřevostavby Brno - bungalovy na klíč - BajulusDřevostavby - bungalovy - Bajulus


V našich dřevostavbách je použit kompletní systém pro vzduchotěsné utěsnění stavby, včetně řešení všech detailů, tj. veškerých montážních spár a prostupů přes vzduchotěsnou vrstvu.

3. Nosná instalační předstěna dřevostaveb

  • Instalační předstěna je nedílnou součástí vzduchotěsného řešení dřevostavby. Plní funkci ochrany parotěsné nebo parobrzdné vrstvy. Její použití zaručuje bezproblémové provedení všech rozvodů a instalací v domě.
  • Plní také funkci tepelně izolační v případě vyplnění dodatečnou tepelnou izolací.

4. Protiprasklinový systém Straitflex pro sádrokartony

Jedná se o speciální výztužné pásky do vnějších a vnitřních rohů spojů desek Rigistabil místo běžně používaných akrylátových tmelů. Používáním protiprasklinového systému Straitflex je zcela eliminován vznik spár a prasklin v rozích našich dřevostaveb.

 

Kontaktujte nás

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně konstrukcí, financování Vaší stavby, nebo i dřevostaveb obecně, zeptejte se nás. Jsme odborníci v oboru.

Telefon: +420 515 539 334
E-mail: info@bajulus.cz
Elektronický dotaz: bajulus.cz/kontakt
Poptávka: bajulus.cz/drevostavba-na-miru