Ohlasy klientů

Energeticky úsporný dům nedaleko Kladna

kladno03

Motivací byly vzrůstající výdaje za pronájem

Všechno to začalo v době, kdy naše nároky na bydlení začaly pomalu vzrůstat a platit každý měsíc okolo dvanácti tisíc za pronájem 2kk se začalo jevit jako vyhazování peněz oknem. Ve chvíli, kdy jeden náš známý zmínil fakt, že v blízkosti Prahy se objevily pozemky za skvělé peníze, což v té době bylo nějakých 1200 Kč/m2, jsme pozemek koupili a začali shánět firmu, která by nám postavila náš malý velký sen.

Jenže po nekonečném prohlížení katalogů, internetových stránek všech možných firem jsme se nedokázali domluvit ani na tom, z čeho bude náš dům postavený - cihla, beton, porobeton? Názory se měnily každou chvíli, ale stále tady ještě byla možnost a tou byly dřevostavby.

Firma Bajulus nabídla úsporné řešení

Na stránkách jedné brněnské firmy se nám líbily katalogové domy a navíc už měli nějaké domky postavené, takže se jedeme podívat. Po příjezdu na místo nás čekala prohlídka dřevostavby, která se v ničem nelišila od klasické stavby. Předchozí firmy nás ujišťovaly, že nemáme na víc, než na uzavřenou hrubou stavbu a možná i podlahy. Trochu zdrcující zjištění. U firmy Bajulus si oproti tomu můžeme dovolit objednat patrový dům s dokončeným přízemím a horním patrem připraveným k dokončení. Zvítězil nakonec projekt Zirkon - mini ve výše zmíněném stupni dokončení přízemí. Po zdlouhavém obstarávání všech povolení od stavebního úřadu a dotčených orgánů jakožto i sousedů se v červenci 2007 poprvé na místě budoucího stavení koplo do země a 1. prosince se už oficiálně stěhujeme do vlastního.

kladno02

Jak majitelé hodnotí stavbu 7 let po realizaci

S odstupem sedmi let bych už neměnil. Aby to ale nevypadalo jako samá chvála, je také pravda že na každé stavbě se najde nějaká ta moucha. U nás to třeba byla závada v oplechování komína - jistě se nejedná o žádnou tragédii, ale kdo by chtěl mít zbytečně promočený dům. Informovali jsme o všem firmu a po zaslání fotek ihned uznala pochybení a závada byla během pár dnů odstraněna. S takovým přístupem také přistupovali ke všem našim požadavkům a změnám jak v projektu tak při samotné realizaci stavby a také po ní.

Například po dokončení podkroví svépomocí jsme zatoužili po dvou střešních oknech, které jsme v původním projektu zavrhli, ale postupem času bylo potřeba více denního světla do jednoho z podkrovních pokojů . Oslovili jsme tedy opět Bajulus, protože jejich kluci odvedli dobrou práci a náš dům přece stavěli, takže mu i rozumí a znají jeho specifika. Montáž dvou střešních oken se naplánovala, provedla, a i když je to, vzhledem k rozsahu práce, kterou standardně dělají prkotina, neváhali a práci opět dobře a včas odvedli. Dnes, když se mě někdo zeptá na stavební firmu, vždycky s klidným svědomím doporučím Bajulus.

Jen ještě několik zajímavých čísel k domu:

Náklady na vytápění - Do 3000,- ročně !!! a to proto,že nainstalovaná teplovodní krbová kamna o výkonu 12,5 KW stačí na domeček bohatě, a za tu trošku popílku okolo kamen se to vyplatí . A pokud vaše domovská obec povolí drobné kácení jako ta naše máte vyhráno. Jsou to vlastně jen náklady na broušení a pohon pily a benzín při svážení dříví. No není to nádhera,když se představíte, že moje paní je již 3 roky na mateřské a při topné sezóně se topí skutečně nonstop!

Elektřina.................1200,- měsíčně

Plyn..........................0,- nebyl potřeba zavádět

Voda.......................330,- měsíčně

Odpady díky nedokončené kanalizaci v obci vychází na 1100 kč a to za vývoz septiku každé zhruba dva měsíce. Sečteno podtrženo měsíční náklady domu jsou nějakých cca. 2330 za měsíc. Mám přátele a není jich málo, kteří platí dvojnásobek za poplatky v bytech o velikosti 3kk nebo i menších.

Tomáš Mytych, místo realizace: nedaleko Kladna
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Prohlédněte si původní projekt

viz2Tato dřevostavba vzešla z rodinného domu ZIRKON. Projekt byl dále upravován na míru.

Kontaktujte nás

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně konstrukcí, financování Vaší stavby, nebo i dřevostaveb obecně, zeptejte se nás. Jsme odborníci v oboru.

Telefon: +420 515 539 334
E-mail: info@bajulus.cz
Elektronický dotaz: bajulus.cz/kontakt
Poptávka: bajulus.cz/drevostavba-na-miru